tel.+48 534910205 marcinnosal@onet.eu
Elementy 0

sadzonki na choinki

W nowoczesnych ogrodach najważniejsze jest, by ich właściciele mogli odnaleźć spokój, poczuć pełnię swobody. W ogrodach warto aranżować strefy wypoczynku: na spotkania ze znajomymi, na chwile tylko dla siebie, na zabawy dzieci. Choć wydaje się to trudne, w każdym ogrodzie można stworzyć takie miejsce działań. Czasem zwykła huśtawka ukryta w pergoli z roślin tworzy idealny zakątek do refleksji i bycia sam na sam ze sobą, a kilka metrów trawnika otoczone tujami i bukszpanem będą pięknym zakątkiem.

Czy zostać ogrodnikiem

Inną ważną kwestią w komponowaniu ogrodu jest zapał właścicieli do pielęgnacji roślin. Wybór właściwych roślin to nie tylko kwestia nasłonecznienia, rodzaju podłoża czy też ekspansywności danego gatunku, ale przede wszystkim przewidywalność w zakresie opieki nad nimi. W zależności od tego, jak wiele czasu i chęci do pielęgnacji roślin mają właściciele powinno się dobierać odpowiednie gatunki.

Indywidualne upodobania

Kształty roślin ozdobnych oraz paleta barw i zapachów kwiatów są tak różnorodne, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Jedni wybiorą iglaki, inni róże i hortensje, a jeszcze inni zakochają się w podświetlanych trawach ozdobnych. Każdy wybór będzie dobry, bo rośliny w naszym ogrodzie mają po prostu nas cieszyć.