tel.+48 534910205 marcinnosal@onet.eu
Elementy 0

Witam!
Oferuję Państwu na sprzedaż kosodrzewinę w doniczce 2l wysokość ok. 20cm w cenie:
9,99zł!!!
Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwy także transport na terenie całej Polski w cenie paliwa. Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny.

Kosodrzewina, kosodrzew – gatunek drzewa iglastego należący do rodziny sosnowatych. Występuje w pasmach górskich Europy Środkowej i Południowej

Gatunek o ciemnozielonych, sztywnych, lekko błyszczących igłach długości od 3 do 8cm. Na krzewie igły utrzymują się z reguły przez 5 lat, ale czasem dłużej. Pięknie kwitnie. Pokrój krzewiasty. Dorasta do 2-3m wysokości. Ciemnobrązowe szyszki występują pojedynczo bądź w skupieniu po 2-3 obok siebie. Dojrzewają wiosną, ale dopiero w trzecim sezonie. Sosna górska jest odporna na mrozy i ma bardzo małe wymagania glebowe. Dobrze rośnie zarówno na glebach kwaśnych, zasadowych, mokrych ale także i suchych. Preferuje stanowiska słoneczne.
Kosodrzewina i jej odmiany bardzo dobrze reagują na cięcie. Zabieg ten stymuluje krzewy do utrzymania gęstego, zwartego pokroju, należy jednak pamiętać, że cięcie sosen wykonuje się w ściśle określonym terminie. Odpowiednim terminem cięcia kosodrzewiny jest wiosna, a dokładnie moment, gdy na szczytach pędów pojawią się młode przyrosty. Zabieg najlepiej przeprowadzić zanim jeszcze na młodych przyrostach rozwiną się igły. Przyrosty te skraca się mniej więcej o połowę. Dzięki temu na pędach wykształci się wiele pąków bocznych, z których w przyszłym roku rozwiną się nowe gałązki.
Sosna górska jest rośliną uniwersalną. Świetnie prezentuje się w ogrodach skalnych, na wrzosowiskach i rabatach z innymi roślinami iglastymi i krzewami liściastymi. Doskonale nadaje się do obsadzania miejsc suchych, o niekorzystnych warunkach uprawowych, takich jak: ronda, cmentarze, ogrody dachowe, ogrody żwirowe i japońskie oraz wszelkiego rodzaju pojemników ustawianych na balkonach lub tarasach.